- 15.02.2016
- 3432 Перегляда
- 0 Коментаріів
Ялиновий корінь як мотузка використовується з давніх-давен багатьма народами. Індіанці Північної Америки, наприклад, використовують його для зшивання берести при будівництві берестяних каное. Він довгий, гнучкий і міцний.
Копати корінь можна будь-якою палицею, але ми зробимо невигадливу мотику. З нею зручніше.
Копати починаємо неподалік від ялинки. Треба шукати корінь, який влаштовує нас по товщині.
Коли потрібний корінь знайдений, продовжуємо копати вздовж нього, розриваючи заважаючі тонкі коріння. Витягнутий корінь звертаємо в бухту. Тепер його потрібно замочити у воді хоча-б на півгодини. Можна також прокип'ятити його хвилин 10-15. Ці процедури збільшують гнучкість кореня, особливо в посушливу погоду.
Потім потрібно зняти з кореня зовнішню кору. Корінь притискають великим пальцем поперек ріжучої кромки ножа і простягають по всій довжині. Процедуру повторюють, поки вся кора буде знята.
Після цього корінь поділяють на дві частини по всій довжині. Для цього роблять надріз з торця товстого краю і пальцями акуратно розділяють корінь на дві частини. Половинки більш гнучкі, ніж цілий корінь, та й корисна довжина збільшується вдвічі.
Отриманий продукт звертаємо в бухти. Тепер коренем можна прив'язувати, наприклад, поперечини куреня. І навіть в'язати вузли.
Можна шити бересту. Наприклад, простий чохол для сокири.
Схожі матеріали
Популярні теми
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.