- 22.02.2016
- 3887 Переглядів
- 0 Коментаріів
Для обробки саден, порізів зазвичай застосовують готові дезінфікуючі засоби. Йод, зеленка, перекис водню надійно зберігаються будинку в аптечці.
Але нещасні випадки непередбачувані і можуть раптово застати людину на вулиці, під час активного відпочинку, подорожей. Щоб запобігти зараження — скористайтесь природними антисептиками.
Подорожник
Лікувальні властивості подорожника виявлені ще в Стародавньому Китаї, де його використовували для зупинки кровотеч. Потім їм зацікавився Гіппократ, який підтвердив антисептичну, загоює дії.
Протимікробну активність подорожника забезпечують такі речовини, які містяться в листі:
глікозид аукубін — уповільнює ріст патогенних мікроорганізмів;
фітонциди — пригнічують розвиток бактерій, грибів;
флавоноїди — мають антимікробну дію;
вітамін С — підвищує згортання крові і бере участь у відновленні колагену — білка, що входить в структуру шкіри.
Досі рослину використовують для знезараження подряпин, саден. Для цього лист подорожника спочатку миють, а потім подрібнюють ножем або розминають руками до появи соку. Лікувальну зелень прикладають до рани, зверху фіксують бинтом.
Евкаліпт
Французькі науковці провели дослідження і довели, що евкаліптом знешкоджується стафілокок — бактерія, яка викликає нагноєння, сепсис і загальну інтоксикацію організму. Крім того, рослина містить:
цинеол — потужний антисептик;
біофлавоноїди — «прискорювачі» загоєння.
Евкаліптова олія має бути в кожній домашній аптечці. Натуральний антисептик з успіхом замінить дезінфікуючі розчини.
Часник
Близько чотирьох тисячоліть він активно застосовується в кулінарії і народній медицині. Вперше його лікувальні властивості виявили лікарі Стародавнього Єгипту, які призначали часниковий сік при високій температурі, для лікування відкритих ран, наривів.
У ХІХ столітті Луї Пастер підтвердив, що часник вбиває віруси, мікроби. За бактерицидні та противірусні властивості відповідають фітонциди.
Рослина очистить гнійну рану від інфекції і прискорить її загоєння. Сік зубки подрібненого розбавте водою 1:1. Змочіть бинт в розчині і прикладіть до ушкодженої ділянки на 15 хвилин.
Хрін
Корінь має сильну антисептичну і протизапальну дію. Його лікувальні властивості забезпечує речовину лізоцим, яка руйнує оболонку бактерії та усуває інфекцію.
Розведений сік хрону застосовують для обробки нагноєнь. Для цього свіжий корінь натирають на дрібній тертці, а потім кашку віджимають через марлю. Отриману рідину розводять теплою кип’яченою водою в пропорції 1:1.
Калина
Товчене листя і плоди також використовують для дезінфекції і зупинки кровотеч. Для лікування наривів і запалень готують настої з кори калини. Візьміть 200 г сировини, додайте 0,5 літра води і прокип’ятіть 7 хвилин. Дайте настоятися півгодини, потім процідіть. Протирайте хворе місце тричі на день.
Зрілі ягоди — потужний природний антисептик у боротьбі з вірусними інфекціями. В їх складі присутні флавоноли — речовини, активні у відношенні мікробів.
Для лікування грипу, бронхіту готують калиновий чай. Він нормалізує температуру, позбавляє від кашлю. Для однієї порції знадобиться 50 г ягід і 200 мл окропу. Інгредієнти з’єднайте і настоюйте протягом 10 хвилин. Потім у теплий напій додайте 1 ст. л. меду.
Чайне дерево
Воно давно відомо своїми антисептичні, ранозагоювальні властивості. Крім цинеолу, до його складу входять монотерпени — речовини, які мають болезаспокійливу, протимікробну діями.
Ефірне масло чайного дерева використовується для лікування грибкових захворювань, порізів, тріщин. Також його застосовують при ударах, опіках, вугрової висипки.
Шавлія
Вперше кровоспинні й антисептичні властивості шавлії виявили давньогрецькі медики. Завдяки фітонцидам, дубильним речовинам і флавоноїдам трава сприяє швидкому загоєнню. Для цього прикладіть до пошкодження свіжі подрібнені листя і зафіксуйте бинтом. Також зовнішньо застосовують ефірне масло, яким змащують садна.
Відвар шавлії ефективний при нагноєнні. Для його приготування знадобиться столова ложка трави і 250 мл води. Поставте на вогонь і варіть 15 хвилин. Охолодіть, потім процідіть. Змочіть ватяний диск і протріть нарив. Повторюйте процедуру кожні дві години.
Ромашка аптекарська
Відвар ромашки відомий антимікробну, протизапальну, ранозагоювальну діями. Його готують з 3-4 ст. л. сухоцвіту і літра окропу. Інгредієнти варять 6-8 хвилин, охолоджують і обробляють опіки, нариви. Також теплий відвар ефективно усуває бактерії зі слизових оболонок. Ним полощуть горло при ангіні.
Календула
Флавоноїди рослини знезаражують і сприяють швидкому загоєнню. Для приготування антисептичного відвару візьміть 2 ст. л. календули і 0,5 л води. Прокип’ятіть 10 хвилин, процідіть. Засіб використовують для обробки опіків, тріщин, запалення.
Ріпчаста цибуля
Відомий природний антисептик. Фітонциди цибулі винищують віруси, мікроби. Для профілактики простудних захворювань, ГРВІ його корисно вживати цілий рік у свіжому вигляді.
Натертий лук ефективний при незначних порізах, опіках. Якщо на шкірі утворився нарив, то прикладіть до нього половину печеної цибулини, а зверху зафіксуйте пов’язкою. Такий метод прискорить дозрівання гнійника.
Своєчасне застосування природних антисептиків убезпечить вас від різних інфекцій. Натуральні антимікробні засоби — простий спосіб, щоб запобігти серйозні ускладнення.
Схожі матеріали
Популярні теми
Будьте першим, поділіться своєю думкою з іншими.